Pewnie nie raz słyszałeś o pracy online i zastanawiałeś się, czy zarabianie online jest naprawdę możliwe i bezpieczne. W dzisiejszym poście postaram się odpowiedzieć na pytania związane właśnie z tą formą zarobkową. Jesteś gotowy się wzbogacić? No to zaczynamy!

Zarobek w Internecie? To nie oszustwo?

Wiele osób jest zniechęconych do inwestowania online z prostej przyczyny – strachu. Tyle razy przecież można było usłyszeć o tym, że ktoś został oszukany czy naciągnięty na dużą sumę pieniędzy… Jednak w zarabianiu w internecie, tak jak w każdej innej aktywności online bardzo ważną rolę odgrywa research. Jeżeli nie chcesz stracić swoich pieniędzy, musisz dokładnie prześwietlić stronę, z której chcesz korzystać. Osoby, które mają doświadczenie w zarabianiu pieniędzy w internecie, mogą powiedzieć Ci dwie rzeczy – po pierwsze jest to proste, po drugie jest to bezpieczne, tylko musisz podejść do tego z głową. Dlaczego? Bo kiedy nie myślisz racjonalnie i skupisz się jedynie na tym, ile możesz zarobić, łatwo możesz popełnić błąd i strać swoje pieniądze.

 

Na co uważać w ofertach pracy przez Internet?

Tak jak wspomniałem, nie ma się co łudzić, zarabianie w internecie łączy się z ryzykiem utraty pieniędzy. Jeżeli jesteś początkującym w tej dziedzinie i nie chcesz, żeby Twoja przygoda ze zdobywaniem przychodów online skończyła się fiaskiem, trzymaj się kilku ważnych zasad. W Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka, kiedy „pracodawca”:

 • wymaga od Ciebie dokonania przelewu na jakąkolwiek kwotę – to może prowadzić do zezwolenia na założenie drugiego konta z użyciem Twoich danych, dzięki czemu ktoś jest w stanie wziąć na Ciebie pożyczkę,
 • prosi o zeskanowanie dowodu osobistego – podobnie jak w poprzednim punkcie, prowadzić to może do wzięcia na Twoje dane pożyczki, bądź jakichś dóbr (telefonu, telewizora, etc)
 • wymaga ukończenia płatnego szkolenia bądź kursu jeszcze przed podjęciem pracy – takie czynności skutkują utratą pieniędzy przekazanych na „szkolenie”, do którego w rzeczywistości prawdopodobnie nie dojdzie

Musisz uważać również na wszelkie ogłoszenia, które zawierają wiele litrówek i gwarantują szybki i łatwy zarobek. Tego typu ogłoszenia w najlepszym wypadku po kliknięciu zainfekują Twój komputer, w najgorszym skopiują wszystkie dane i hasła dostępu m.in. do kont bankowych. Pewnie zastanawiasz się jak zarabiać w internecie, skoro czyha tyle pułapek? Przede wszystkim kieruj się zdrowym rozsądkiem, a do wszystkich ofert, które wydają się zbyt piękne, by były prawdziwe podchodź z dystansem i rozwagą.

W takim razie, jak zarabiać online?

Tak jak wspomniałem wcześniej, zarabianie online jest możliwe. Osobom, które dobrze zaznajomione są z tematem, udaje się zarobić nawet kilka do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Z osobistego doświadczenia wiem, że aby skutecznie zarabiać w internecie musisz mieć sporo cierpliwości. Umówmy się, nie da się zarobić dużych pieniędzy z dnia na dzień, nie wkładając w to, choć odrobinę pracy. Bardzo dużo zależny od Twojego zaangażowania i kreatywności. Do ofert, w których gwarantują zarobek kilku tysięcy złotych w ciągu 2-3 dni trzeba podchodzić ostrożnie, nawet najlepszym w tym fachu udaje się zarobić taką kwotę w ciągu miesiąca. Istnieje wiele firm, które żerują na naiwności osób zaczynających swoją przygodę z zarabianiem online. Oczywiście istnieje również wielu sprawdzonych i zweryfikowanych zleceniodawców.

Przykłady zarabiania w Internecie

Kiedy już wiesz, na co uważać w ofertach pracy w internecie, przyszła kolej na odpowiedź na pytanie – na czym zarabiać w internecie. Tutaj masz dostępnych kilka wariantów, możesz być wolnym strzelcem, albo czyimś pracownikiem. Poniższe przykłady są tylko wierzchołkiem góry lodowej, zobacz, która propozycja najbardziej odpowiadałaby Twoim preferencjom.

 • Sprzedaż przez Internet

Ta forma jest chyba najbardziej znaną. Każdy z nas kiedyś coś sprzedawał w sieci, czy to na Allegro, czy Ebay’u. Globalne portale internetowe z łatwością umożliwiają nam dotarcie do milionów potencjalnych klientów. Wystarczy, że zarejestrujesz się na portalu i wystawisz sprzedawany przez siebie towar. Pamiętaj o dobrym kontakcie z klientami, bowiem to Ty budujesz swoją wiarygodność i pracujesz na pozytywne komentarze.

 • Prowadzenie własnej strony internetowej

Jeżeli uda Ci się stworzyć ciekawą stronę internetową, która w odpowiedni sposób będzie się rozwijać, możesz osiągnąć sukces i czerpać z niej stały dochód. Najważniejsze jest, aby strona była cały czas aktualna, a treść była przystępna i ciekawa. Musisz też zwrócić uwagę na pozycjonowanie, bez tego Twoja strona przepadnie w internecie (nie będzie widoczna). Prowadząc stronę internetową możesz zarabiać dzięki sprzedaży reklam bądź usług.

 • Ankiety

Kolejnym sposobem na zarabianie w internecie jest odpłatne wypełnianie ankiet. Po pierwsze musisz określić swoje zainteresowania, od tego będzie zależeć tematyka formularzy, które będą do Ciebie przesyłane. Zarobki nie są wysokie (od 0,50 do 5 zł za ankietę), dlatego potraktowałabym to jedynie jako dodatkową formę zarobku.

 • Google AdSense

Poprzez narzędzia Google’a wydawcy internetowych witryn mogą w szybki i łatwy sposób wyświetlać reklamy i zarabiać pieniądze. Reklamy powiązane są z tym, czego internauci szukają na stronie, co powoduje wzbogacenie witryny oraz zyski. Wystarczy, że do systemu podasz swoje dane i adres strony, aby na Twoje konto bankowe zaczęły wpływać pieniądze. Początkowo te sumy mogą być małe, wszystko uzależnione jest od ilości kliknięć.

 • Surfbar

Jest to najłatwiejszy sposób zarabiania pieniędzy online. Wystarczy, ze surfujesz po internecie i klikasz w klawiaturę bądź myszkę. Kwoty w wysokości około 30 do 50 zł (miesięcznie) naliczane są automatycznie, musisz jedynie zainstalować plug-ina surfbaru. Nie musisz klikać w żadne banery czy reklamy (wyświetlają się same nie wpływając na sufrowanie po sieci), a surfbarów możesz mieć nawet kilka – co oznacza zarabianie pieniędzy z kilku źródeł jednocześnie.

 • Program partnerski

To promowaniu na własnej stronie internetowej, Facebooku, Instagramie etc. usług innej firmy. Tutaj podobnie jak w Google AdSense zarobi uwarunkowane są najczęściej ilością kliknięć w reklamę bądź procent od sprzedaży. Im więcej będziesz miał odwiedzin na swojej stronie, tym więcej pieniędzy zarobisz. Jak znaleźć dobry program partnerski? Musisz zwrócić uwagę na 3 czynniki:

 1. wysokie prowizje
 2. niski próg wypłat
 3. wsparcie techniczne

Podejmuj współpracę tylko ze znanymi i solidnymi firmami, które posiadają regulamin i jasne warunki współpracy. Zwróć również uwagę na to, aby reklamowane produkty były w zasięgu zainteresowań osób odwiedzających Twoją stronę.

 • Zakłady bukmacherskie

Tę formę nazwałbym raczej dobrą zabawą, która może przynieść profity. Jeżeli interesujesz się jakąś dyscypliną sportową, np. z pasją oglądasz mecze piłki nożnej i wiesz, co w trawie piszczy, warto wypróbować ten sposób. Wygrane mogą być duże, musisz jednak liczyć się również z przegraną.

 • Giełda

To dobry, choć ryzykowny sposób na zarabianie i pomnażanie pieniędzy. Po pierwsze musisz wiedzieć jak inwestować online – najlepiej skorzystać z porad ekspertów albo podpytać na forach e-giełdy użytkowników z dłuższym doświadczeniem. Po drugie inwestuj mniejsze kwoty, ale w różne spółki i fundusze, to zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy.

Kiedy rozpoczniesz przygodę z zarabianiem online, pamiętaj o tym, by zawsze być czujnym. Nie daj się oczarować wielkimi zarobkami w szybkim czasie, w internecie czeka wiele pułapek i ludzi, którzy tylko czekają na naiwnych początkujących. Zawsze korzystaj z ofert sprawdzonych pracodawców i stron. Śledź trendy w internecie i dopasowuj się do nich, a w ten sposób przy odrobienie cierpliwości i szczęścia na pewno uda Ci się zarobić pierwsze pieniądze w sieci.