Drahé ženy, keď je vaša pokožka v zime vystavená nepriaznivému vplyvu vonkajších faktorov, vyžaduje zvláštnu pozornosť. Potom je nutné nielen stiahnuť po vhodných kozmetických prípravkoch, ale tiež zaviesť isté zmeny v návykoch. A pokiaľ na to kvôli zime nemáte ani čas, ani energiu – prišiel najvyšší čas rozhodnúť sa pre jeden z luxusných a cenovo dostupných zákrokov od platformy The Best Vouchers!

Zima pre pokožku

Pre časť z vás bude určite prekvapením, keď poviem, že sa v zime o svoju pokožku musíme starať viac než v lete. Ale prečo? – pýtate sa možno. V zime predsa prakticky celé telo schovávame pred svetom. Takýto spôsob myslenia je závažná chyba, kvôli ktorej naša pokožka trpí!

V zime je pokožka vystavená veľkému kolísaniu teploty. Vonku je chladný vzduch a vo vnútri kúrenie „do úmoru“. Navyše suchý vzduch a nedostatok vitamínu D. Vo výsledku pokožka stráca vodu a začína byť šedá a drsná. Nie je ťažké ju podráždiť, praská a niekedy dokonca páli.

To všetko je dôsledok nesprávnej starostlivosti!

 Nevyhnutná starostlivosť

V zime je hydratácia pokožky absolútny základ! Musíme ju hydratovať, hydratovať a ešte raz hydratovať! Pleť rovnako ako pokožku tela, zvlášť ruky a chodidlá. O čo sa máme postarať predovšetkým?

  • Tvár

Pokiaľ je počas zimy pokožka vašej tváre suchá, vyžaduje predtým, než pôjdete von, mastný krém. V prípade mastnej alebo zmiešanej pleti je potrebný ľahší krém, najlepšie v podobe gélu. Ale bez ohľadu na typ pleti rozhodne nesmieme zabúdať na filter, minimálne SPF 15! V zime sú síce dni skutočne kratšie a slnka je menej, ale svetlo odrážajúce a od bieleho snehu môže pokožke uškodiť a spôsobiť jej rýchlejšie starnutie.

Nezabúdajme ani na ústa. V zime by sme mali ich tenkú pokožku každú hodinu natierať balzamom alebo rúžom a, čo je veľmi dôležité, neolizovať si ich!

  • Telo

Tiež telo, aj keď je zakryté, vyžaduje starostlivosť. Odborníci tiež odporúčajú používať sprchové mlieka namiesto vysušujúceho gélu, a používať oleje do kúpeľa alebo priamo na telo. Zabúdať nesmieme ani na jemné peelingy a krémové balzamy, najlepšie s včelím voskom, kokosovým olejom alebo bambuckým maslom. Naopak sa je dobré vyhnúť dlhým kúpeľom s penou, pretože v prípade oslabenej pokožky môžu skôr uškodiť než pomôcť.

  • Dlane a chodidlá

Trochu lásky vyžadujú i naše končatiny. Tenké členkové ponožky vymeňte za hrubé vysoké ponožky, rozhodne z prírodných materiálov, na ruky sa hodia jemné a hrejivé rukavice. V oboch prípadoch tiež nesmieme zabúdať na pravidelné používanie krémov s voskom alebo glycerínom.

Zaujímavé zákroky od The Best Vouchers

Pretože som sa tento rok rozhodla stráviť zimu vo svojej vlasti, musela som sa porozhliadnuť po zákrokoch, ktoré mi pomôžu prečkať tieto chladné mesiace. A keď je vonku zima a veterno, začala som s hľadaním na internete.

Tak som narazila na obchod The Best Vouchers, stránku, na ktorej nájdeme mnoho zaujímavých služieb, spoločne s rozsiahlym kozmetickým a ošetrujúcim oddelením. Nižšie predstavím niekoľko ponúk, ktoré som využila, a tie, ktoré plánujem vyskúšať.

1) Masáž so sviečkou 

Toto ošetrenie moju pozornosť pritiahlo najviac s ohľadom na jeho originalitu a zaujímavý popis. Všetko prebehlo v profesionálnom masážnom salóne neďaleko môjho bytu.

Ihneď po prekročení dverí salónu som v ňom cítila tú upokojujúcu energiu, ktorá je iste výsledkom správne zvolených vôní, interiérových dekorácií, osvetlenia a tiež nesmierne sympatickej pani Ivete, ktorá prijíma klientov. Na svoje ošetrenie som nemusela dlho čakať, pretože sa ukázalo, že všetko je už pripravené. Stačilo vstúpiť do miestnosti, kde na mňa čakal veľký masážny stôl spoločne s pani Kvetou. Na nič som nečakala, zamotala sa len do uteráka, ľahla si na stôl, nasávala nádhernú vôňu sviečok a zverila som sa do rúk pani Kvety.

Masáž trvala dlhšie ako hodinu, i keď mi to utieklo ako voda. Počas zákroku mi veľmi milá pani prezradila, z čoho presne sa sviečka skladá (hm, ak si to dobre pamätám, bol to včelí vosk, sója a éterické oleje) a ako pôsobí (to je zaujímavé, totiž pod vplyvom tepla sa vosk topí a premieňa sa na luxusný a teplý olej). Teplo oleja, ktorý vznikol po roztečení sa sviečky, jemná vôňa a samotná masáž boli tak príjemné, že som skoro zaspala.

Pani Jana sa o môj chrbát a hrudník postarala tak dobre, že keď som vstala, mala som pocit, že som o 10 rokov mladšia. Výsledok hydratácie mojej pokožky bol neuveriteľný. Táto mäkkosť pretrvávala ešte tri ďalšie týždne a ja som sa cítila uvoľnená, plná energie a pokojnejšia.

2) Očistenie a starostlivosť o tvár 

December a január pre mňa boli pracovne veľmi náročné, preto som nemala čas starať sa o svoju pleť tak, ako by som mala. Preto som sa po rozmaznávajúcej masáži rozhodla venovať trochu lásky tiež svojej tvár.

Počas ošetrenia sa ukázalo, že som v rámci voucheru s The Best Vouchers dostala nielen odlíčenie a peeling, ale tiež tonizáciu, ampulku, masáž tváre a niekoľko ďalších zákrokov. Moju pozornosť zvlášť pritiahla mikrodermabrázia spočívajúca v očistení pokožky zotretím vonkajších vrstiev epidermis. A ako to prebieha? To neprezradím, i keď doplním, že sa skutočne vyplatí tento zákrok podstúpiť. Vďaka nemu z mojej tváre zmizli všetky čierne bodky, vrásky a pigmentové škvrny, vďaka čomu mám zase tváričku násťročného dievčatka.

  • Pestované dlane a chodidlá 

Ako som sa zmienila predtým, zima je obťažné obdobie pre naše chodidlá a dlane, a moje, bohužiaľ, nie sú výnimkou. Preto som sa tiež nechala zlákať na ďalší balíček zákrokov, aby som sa tomu postavila. Tentoraz išlo o súpravu manikúry a pedikúru spoločne s komplexnou prípravou.

I tentoraz bola obsluha salónu veľmi rýchla, vďaka čomu som nemusela dlho čakať. Len čo som vstúpila do salónu ma usadili do kresla, na ktorom kozmetička začala s prípravou na zákrok.

Ošetrenie začalo peelingom, nesmierne príjemnou masážou dlaní a odstránením kožtičky na nechtoch. Následne prišiel čas na manikúru a pedikúru. Nakoniec vyzerala pokožka na mojich dlaniach a chodidlách mladšia a hydratovanejšia, a na nechtoch som mala oslňujúci farebný odtieň, ktorý mi poradila pani manikérka, je prekrásny.

  • Masáž s čokoládou 

Na toto ošetrenie sa ešte len plánujem vypraviť a neskrývam, že sa ho už nemôžem dočkať. Bohužiaľ, si bude ešte musieť chvíľu počkať, pretože prvý voľný termín bol dosť vzdialený. Každopádne je vidieť, že po tejto jedinečnej službe netúžim iba ja.

Pri čakaní na ošetrenie som si aspoň niečo prečítala o kozmetických vlastnostiach čokolády a priznávam, že som v šoku. Nikdy by mi nenapadlo, že jej vôňa a v nej obsiahnutý kofeín pomáhajú chudnúť. Priam naopak. Dietológovia obvykle pred čokoládou varujú a pristupujú k nej ako k niečomu zlému. Navyše kakao jemne stmavuje pleť a dosiahnutie efektu ľahkého opálenia bez solária znie skutočne lákavo, zvlášť keď okrem masáže samotnej balíček zahŕňa tiež peeling.

Môj názor na The Best Vouchers?

Rozhodne áno! Stránka sa používa veľmi ľahko, ošetrenia sú zaujímavé a nestoja príliš, s platbou nebol ani ten najmenší problém. Karta s kódom potrebným na aktivovanie kupónu prišla v elegantnom letáku s presnými pokynmi – vyzerala tak pekne, že by som sa ju nehanbila niekomu dať ako darček.

Platforma The Best Vouchers údajne vznikla relatívne nedávno a nachádza sa ešte len vo fáze rozvoja, preto voucherov nie je ešte veľa, ale za ne zodpovedný tím sľúbil postupne pridávať viac služieb – zostáva len čakať, či dodržia svoje slovo a čas od času sa tam vrátiť!

S netrpezlivosťou čakám na svoju masáž a určite sa tam budem často dívať, pretože som zahliadla i niekoľko vecí, ktoré sa budú páčiť mojim priateľom. Vy, zlatíčka, sa tam tiež rozhodne pozrite.