Drahé, když je vaše pokožka v zimě vystavena nepříznivému vlivu vnějších faktorů, vyžaduje zvláštní pozornost. Pak je nutné nejen sáhnout po vhodných kosmetických přípravcích, ale také zavést jisté změny v návycích. A pokud na to kvůli zimě nemáte ani čas, ani energii – přišel nejvyšší čas rozhodnout se pro jeden z luxusních a cenově dostupných zákroků od platformy The Best Vouchers!

Zima pro pokožku

Pro část z vás bude určitě překvapením, když řeknu, že se v zimě o svou pokožku musíme starat více než v létě. Ale proč? – ptáte se možná. V zimě přece prakticky celé tělo schováváme před světem? Takovýto způsob myšlení je závažná chyba, kvůli níž naše pokožka trpí!

V zimě je pokožka vystavena velkému kolísání teploty. Venku je chladný vzduch a uvnitř topení „do úmoru“. Navíc suchý vzduch a nedostatek vitamínu D. Ve výsledku pokožka ztrácí vodu a začíná být šedá a drsná. Není těžké ji podráždit, praská a někdy dokonce pálí.

To vše je důsledek nesprávné péče!

Nezbytná péče

V zimě je hydratace pokožky absolutní základ! Musíme ji hydratovat, hydratovat, a ještě jednou hydratovat! Pleť stejně jako pokožku těla, obzvláště ruce a chodidla. O co se máme postarat především? 

  • Obličej

Pokud je během zimy pokožka vašeho obličeje suchá, vyžaduje předtím, než půjdete ven, mastný krém. V případě mastné nebo smíšené pleti je zapotřebí lehčí krém, nejlépe v podobě gelu. Ale bez ohledu na typ pleti rozhodně nesmíme zapomínat na filtr, minimálně SPF 15! V zimě jsou sice dny opravdu kratší a slunce je méně, ale světlo odrážející se od bílého sněhu může pokožce uškodit a způsobit její rychlejší stárnutí.

Nezapomínejme ani na ústa. V zimě bychom měli jejich tenkou pokožku každou hodinu namazat balzámem nebo rtěnkou a … což je velice důležité … neolizovat si je! 

  • Tělo

Také tělo, i když je zakryté, vyžaduje péči. Odborníci také doporučují používat sprchové mléko namísto vysušujícího gelu, a používat oleje do koupele nebo přímo na tělo. Zapomínat nesmíme ani na jemné peelingy a krémové balzámy, nejlépe s včelím voskem, kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Naopak se je dobré vyhnout dlouhým koupelím s pěnou, protože v případě oslabené pokožky mohou spíše uškodit než pomoci.

  • Dlaně a chodidla

Trochu lásky vyžadují i naše končetiny. Tenké kotníčkové ponožky vyměňte za tlusté vysoké ponožky, rozhodně z přírodních materiálů, na ruce se hodí jemné a hřejivé rukavice. V obou případech také nesmíme zapomínat na pravidelné používání krémů s voskem nebo glycerinem.

Zajímavé zákroky od The Best Vouchers

Protože jsem se letos rozhodla strávit zimu ve své vlasti, musela jsem se porozhlédnout po zákrocích, které mi pomohou přečkat tyto chladné měsíce. A když je venku chlad a větrno, začala jsem s hledáním na internetu.

Tak jsem narazila na obchod The Best Vouchers, stránku, na které najdeme mnoho zajímavých služeb, společně s rozsáhlým kosmetickým a pečujícím oddělením. Níže představím několik nabídek, které jsem využila, a ty, které plánuji vyzkoušet.

1) Masáž se svíčkou 

Toto ošetření mou pozornost přitáhlo nejvíce s ohledem na jeho originalitu a zajímavý popis. Vše proběhlo v profesionálním masážním salónu nedaleko mého bytu.

Ihned po překročení dveří salónu jsem v něm cítila tu zklidňující energii, která je jistě výsledkem správně zvolených vůní, interiérových dekorací, osvětlení a také nesmírně sympatické paní Barči, která přijímá klienty. Na své ošetření jsem nemusela dlouho čekat, protože se ukázalo, že všechno už je připraveno. Stačilo vstoupit do místnosti, kde na mě čekal velký masážní stůl společně s paní Sabinou. Na nic jsem nečekala, zamotala se jen do ručníku, lehla si na stůl, nasávala nádhernou vůni svíček a svěřila jsem se rukám paní Sabiny.        

Masáž trvala déle než hodinu, i když mi to uteklo jako voda. Během zákroku mi velice milá paní prozradila, z čeho přesně se svíčka skládá (hmm … Jestli si to dobře pamatuji, byl to včelí vosk, sója a éterické oleje) a jak působí (to je zajímavé … vlivem tepla vosk taje a proměňuje se v luxusní a teplý olej). Teplo oleje, který vznikl po roztečení se svíčky, jemná vůně a samotná masáž byly tak příjemné, že jsem skoro usnula.

Paní Marta se o má záda a hrudník postarala tak dobře, že když jsem vstala, měla jsem pocit, že jsem o 10 let mladší. Výsledek hydratace mé pokožky byl neuvěřitelný. Tato měkkost přetrvávala ještě po tři další týdny a já se cítila uvolněná, plná energie a klidnější.

2) Očištění a péče o obličej 

Prosinec a leden pro mě byly pracovně velice náročné, proto jsem neměla čas starat se o svou pleť tak, jak bych měla. Proto jsem se po rozmazlující masáži rozhodla věnovat trochu lásky také svému obličeji.

Během ošetření se ukázalo, že jsem v rámci voucheru s The Best Vouchers dostala nejen odlíčení a peeling, ale také tonizaci, ampulku, masáž obličeje a několik dalších zákroků. Moji pozornost obzvláště přitáhla mikrodermabraze spočívající v očištění pokožky setřením vnějších vrstev epidermis. A jak to probíhá? To neprozradím, i když doplním, že se opravdu vyplatí tento zákrok podstoupit. Díky němu z mého obličeje zmizely všechny černé tečky, vrásky a pigmentové skvrny, díky čemuž mám zase pusinku náctileté dívky.  

  • Pěstěné dlaně a chodidla

Jak jsem se zmínila dříve, zima je obtížné období pro naše chodidla a dlaně, a moje, bohužel, nejsou výjimkou. Proto jsem se také nechala zlákat na další balíček zákroků, abych se tomu postavila. Tentokrát se jednalo o sadu manikúry a pedikéru společně s komplexní přípravou.

I tentokrát byla obsluha salónu velice rychlá, díky čemuž jsem nemusela dlouho čekat. Jen co jsem vstoupila do salónu mě usadili do křesla, na kterém kosmetička začala s přípravou na zákrok.

Ošetření začalo peelingem, nesmírně příjemnou masáží dlaní a odstraněním kůžičky na nehtech. Následně přišel čas na manikúru a pedikúru. Ve výsledku vypadala pokožka na mých dlaních a chodidlech mladší a hydratovanější a na nehtech jsem měla oslňující barevný odstín, který mi poradila paní manikérka, je překrásný.

  • Masáž s čokoládou 

Na toto ošetření se teprve plánuji vypravit a neskrývám, že se ho už nemůžu dočkat. Bohužel si budu ještě muset chvíli počkat, protože první volný termín byl dost vzdálený. No… je vidět, že po této jedinečné službě netoužím jenom já.  

Při čekání na ošetření jsem si aspoň něco přečetla o kosmetických vlastnostech čokolády a přiznávám, že jsem v šoku. Nikdy by mě nenapadlo, že její vůně a v ní obsažený kofein pomáhají hubnout. Přímo naopak. Dietologové obvykle před čokoládou varují a přistupují k ní jako k něčemu špatnému. Navíc kakao jemně ztmavuje pleť a dosažení efektu lehkého opálení bez solária zní opravdu lákavě, obzvláště když kromě masáže samotné balíček zahrnuje také peeling.

Můj názor na The Best Vouchers?

Rozhodně ano! Stránka se používá velice snadno, ošetření jsou zajímavá a nestojí příliš, s platbou nebyl ani ten nejmenší problém. Karta s kódem potřebným k aktivování kupónu přišla v elegantním letáku s přesnými pokyny – vypadala tak hezky, že bych se ji nestyděla někomu dát jako dárek.

Platforma The Best Vouchers údajně vznikla dosti nedávno a nachází se teprve ve fázi rozvoje, proto voucherů není ještě příliš, ale za ně zodpovědný tým slíbil postupně přidávat více služeb – zbývá jen vzít je za slovo a čas od času se tam vrátit!

S netrpělivostí čekám na svou masáž a určitě se tam budu často dívat, protože jsem zahlédla i několik věcí, které se budou líbit mým přátelům. Vy, zlatíčka, se tam také rozhodně podívejte.